Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PUŁTUSK- Tropem Wilczym 2017

 
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OSOBOM KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W ORGANIZACJĘ BIEGU SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!! Zapraszam Państwa do obejrzenia skrótu z Pułtuskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych którą już kolejny rok zainicjował Pan Kazimierz Witkowski- Pułtuski Zarząd Związku Młodocianych Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego ,,Jaworzniacy''. Zaraz po Mszy Świętej wszyscy złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą ofiary terroru komunistycznego. Kolejno odbyły się dwa biegi- pierwszy na 1963m a drugi na 5 km. Biegom towarzyszyły różne atrakcje. Za sprawą MKS Pułtusk, który prowadzi sekcję trójboju nowoczesnego można było postrzelać z broni laserowej. Sekcja strzelecka LKS Nadnarwianka przygotowała ciekawą wystawę prawdziwej broni i mundurów, Gazeta Polska zaprezentowała bogatą bibliotekę książek polityczno historycznych. LO CNB Feniks zaprezentowało efektowny pokaz samoobrony. Klub Morsa w Pułtusku aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych na końcu wskoczył do zlodowaciałej Narwi. Całe Obchody zakończyły się w Domu Polonii w Pułtusku projekcją filmu z odbicia więzienia w Pułtusku. Głównymi organizatorami biegu były: Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku Fundacja Wolność i Demokracja Honorowy patronat: Pułtuski Związek Młodocianych Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego ,,Jaworzniacy''. Minister Henryka Kowalczyka Utwór w filmie: Spinache- Intro

 


Jan Kisiel
 
Data pliku video: 2017-03-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola