Belka
Poniedziałek, 27 Czerwca 2022   imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chcą referendum w sprawie odwołania Burmistrza

Data publikacji: 2019-04-26, Data modyfikacji: 2019-04-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Finanse Pułtuska wiszą na włosku. Kontrola Najwyższej Izby Kontroli wykazała nieprawidłowości w przypadku emisji obligacji w kwocie 5 milionów bez zgody Rady. Regionalna Izba Obrachunkowa wskazuje na zastrzeżenia w wieloletniej prognozie. Opozycja jest przekonana, że do miasta wkroczy Komisarz. Na głowę mieszkańca w Pułtusku przypadka w tej chwilę 2200 złotych długu. Budżet zbliża się do 60% długu. Andrzej Kwiatkowski, który przez to, że naciskał na stworzenie programu naprawczego został odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady. – Młodzieżówka Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej szykują wniosek o rozpisanie referendum o odwołanie Burmistrza. Związane z tym są procedury, należy m.in. powiadomić komisarza wyborczego a następnie zebrać 10% podpisów mieszkańców pod wnioskiem o referendum. Młodzi ludzie chcą powiedzieć stanowcze nie na dotychczasową politykę – mówi Andrzej Kwiatkowski, do którego przyszli młodzi. Czy będzie absolutorium? Na koniec kwietnia Andrzej Kwiatkowski został odwołany z funkcji przewodniczącego jego miejsce zajął Ireneusz Purgacz. – RIO ma zastrzeżenia co do danych zawartych w wieloletniej prognozie, NIK postawił zarzuty, z których burmistrz będzie się tłumaczył przed Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych. Niedługo będzie sesja, gdzie będzie głosowanie nad absolutorium, jak długo będziemy pozwalali na taki stan finansów publicznych – dodaje Andrzej Kwiatkowski

Pełna treść wiadomości na: kurierpultuski.pl/?p=1384
kurierpultuski.pl, Źródło artykułu: kurierpultuski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola