Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Peeling złuszczający do twarzy i jego zalety

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Peeling złuszczający do twarzy i jego zalety

 

Peeling złuszczający do twarzy może poprawić wygląd cery nawet po jednorazowym zabiegu. Delikatny peeling enzymatyczny złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje pory i redukuje przebarwienia. Jest idealny do skóry trądzikowej, wrażliwej i naczyniowej. Sprawdzi się również do cery suchej i cery tłustej. Enzymatyczny peeling ma jeszcze jedną, niesamowitą zaletę. Wspaniale wygładza naszą skórę, a dodatkowo poprawia jej koloryt i dobrze oczyszcza. Obok kremu nawilżającego to obowiązkowy must have kobiecej kosmetyczki. Peelingi enzymatyczne zwielokrotniają absorpcję składników aktywnych. Sprawiają, że zrogowaciały naskórek nie jest przeszkodą, a substancje odżywcze zawarte w kremach i maseczkach świetnie się wchłaniają.

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Nie tylko regularne oczyszczanie, ale także peeling złuszczający do twarzy, ma ogromne znaczenie w naszej codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Samo mycie żelem lub pianką nie jest wystarczające. Od czasu do czasu warto sięgnąć po peeling. Do wyboru mamy peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty. To dwa podstawowe rodzaje. Nasz wybór powinien być uzależniony od typu naszej cery. Enzymatyczny peeling do twarzy opiera się na enzymach, które mają za zadanie rozpuścić martwy naskórek. Wśród enzymów najczęściej możemy spotkać papainę lub bromelinę. W składzie kosmetyków mogą pojawić się również łagodne kwasy, które potęgują efekt oczyszczania skóry. Tego rodzaju kosmetyki można stosować co trzy, cztery dni. Drugi rodzaj to peelingi mechaniczne nazywane drobnoziarnistymi. W swoim składzie zawierają drobinki, które ścierają martwy naskórek. Stosujemy je raz w tygodniu, bowiem działają znacznie mocniej. To idealny sposób na oczyszczenie, odświeżenie i znaczące wygładzenie skóry naszej twarzy. Tego rodzaju peelingi są idealne dla osób mających skórę suchą i trądzikową, która nadmiernie produkuje sebum.

W jaki sposób należy stosować peeling do twarzy?

Wybór odpowiedniego kosmetyku to połowa sukcesu. Druga połowa to prawidłowe stosowanie, które przyniesie najlepsze rezultaty i pozytywnie wpłynie na jakość naszej skóry. Na samym początku, w szczególności jeśli nasza skóra jest wrażliwa, powinniśmy wykonać test. Odrobina kosmetyku naniesiona na twarz podpowie nam, czy bez obaw możemy z danego kosmetyku korzystać. Przed użyciem peelingu musimy naszą skórę dokładnie oczyścić. Znajduje się na niej mnóstwo zanieczyszczeń. Warto również pamiętać, aby nie łączyć różnych metod złuszczania, ponieważ mogłoby to negatywnie odbić się na kondycji naszej skóry.

 

 

 

 

 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pułtuski

    Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

    Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

    Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola