Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak znaleźć odpowiednie soczewki kontaktowe?

Data publikacji: 2024-03-20, Data modyfikacji: 2024-03-20
A A AWydrukDrukuj  
 
 Jak znaleźć odpowiednie soczewki kontaktowe?

Co świadczy o tym, że wybrane soczewki kontaktowe są dla nas odpowiednie? Mieści się w tym kilka kryteriów, które koniecznie musisz poznać, zanim kupisz konkretny produkt. Istnieje wiele rodzajów szkieł kontaktowych, a każdy z nich znajduje zastosowanie w określonych przypadkach. Sprawdź czym się kierować przy wyborze soczewek kontaktowych.

Jakie wady można korygować soczewkami?

Soczewki kontaktowe to nowoczesna metoda korygowania czterech możliwych wad wzroku:

- krótkowzroczności

- dalekowzroczności

- astygmatyzmu

- starczowzroczności (prezbiopii)

Do dwóch pierwszych wad przeznaczone są soczewki sferyczne. Wśród nich mamy ogromny wybór produktów wytwarzanych z materiału hydrożelowego i silikonowo-hydrożelowego. Różnią się one między sobą stopniem uwodnienia, określanym jako wartość procentowa. Innowacyjne soczewki mogą osiągać nawet bardzo wysokie moce.

Soczewki toryczne (nazywane także cylindrycznymi) są przeznaczone dla osób dotkniętych astygmatyzmem. Ich konstrukcja sprawia, że działają jak pryzmat, który pomaga prawidłowo ukierunkować promienie świetlne w siatkówce. Dzięki temu astygmatycy odzyskują ostrość widzenia. Szukając soczewek torycznych z pewnością zauważysz, że producenci oznaczają je terminem „toric" lub „for astigmatism".

Starczowzroczność to problem, który pojawia się po 40. roku życia i ma związek z osłabieniem akomodacji oka. Symptomatyczne dla tej wady jest odsuwanie od oczu tekstu, który chcemy przeczytać. Jeśli właśnie prezbiopia jest Twoim problemem - szukaj soczewek progresywnych (nazywanych też multifokalnymi).

Komfort w soczewkach kontaktowych

Poczucie komfortu w soczewkach jest uwarunkowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu, musisz znać niezbędne parametry:

- moc sferyczna

- krzywizna soczewki

- średnica soczewki

- addycja

- cylinder (dla astygmatyków)

- oś (przy astygmatyzmie)

Wszystkie powyższe detale ustali optometrysta po wykonaniu specjalnych badań i pomiarów gałki ocznej. Ale na tym Twoja rozmowa ze specjalistą się nie kończy. Zapyta Cię także o rodzaj wykonywanej pracy i styl życia, by na tej podstawie zaproponować Ci dopasowane do Twoich potrzeb soczewki kontaktowe. A te z kolei mogą być:

- jednodniowe

- dwutygodniowe

- miesięczne

Każdy z wymienionych rodzajów soczewek kontaktowych znajdziesz w ofercie marki Air Optix. Użytkownicy doceniają je za wysoką jakość i różnorodność. Jeśli marzy Ci się przy okazji zmiana koloru oczu - koniecznie sprawdź tego producenta!

Kolorowe soczewki - dla kogo?

Szalenie intrygującym pomysłem, który umożliwiają soczewki kontaktowe, jest zmiana koloru oczu. Każdy może dokonać takiego eksperymentu ze swoim wizerunkiem, ponieważ szkła kontaktowe, zmieniające barwę tęczówki, są dostępne także w postaci tzw. zerówek. To oznacza, że możesz kupić soczewki, które nie będą miały żadnej mocy optycznej.

Zielone soczewki cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ jest to kolor stosunkowo rzadko spotykany w naszej części świata. W ten prosty i przede wszystkim całkowicie bezpieczny sposób, możesz dokonać niesamowitej metamorfozy, która przyciągnie uwagę otoczenia.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych

Jeśli soczewki kontaktowe będą Ci potrzebne tylko czasem - wybierz jednodniowe. Nie musisz się martwić o ich przechowywanie, bo po ściągnięciu ich z oczu - po prostu je wyrzucasz. Gdy zamierzasz nosić soczewki codziennie - wybierz produkty o dłuższym okresie użytkowania. To najbardziej praktyczne, a przy tym też oszczędne rozwiązanie. Nie zapomnij także o dwóch ważnych dodatkach, jakimi są:

- płyn do pielęgnacji soczewek

- pojemnik na soczewki

Soczewki całodobowe (czyli takie, w których możesz też spać) również wymagają pielęgnacji. Aby nie pojawiało się pogorszenie komfortu, ściągnij je od czasu do czasu w celu przepłukania i usunięcia osadów, która zawsze pojawiają się na powierzchni soczewki w trakcie użytkowania. Płyn do soczewek służy też do dezynfekcji i likwidacji drobnoustrojów.

 

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pułtuski

    Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

    Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

    Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola