Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PUŁTUSK najdłuższy rynek miejski w Europie z lotu ptaka | 4K drone footage, DJI Mavic Air

 
Pułtusk miasto w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim. Położone w północnej części Mazowsza, na skraju Puszczy Białej nad Narwią. Pułtusk był trzecim, po Warszawie i Płocku, miastem na Mazowszu z murowanymi fortyfikacjami. Rozwój Pułtuska miał miejsce w XIV–XVI wieku, co było związane głównie z handlem zbożem, potem miasto podupadło w wyniku pożarów, powodzi i zniszczeń w wojnach szwedzkich. Pułtusk szczyci się jednym z najdłuższych Rynków nie tylko w Polsce, ale i Europie. Ten przyciągający uwagę brukowany plac ma aż 400 metrów długości, a na samym jego środku, stoi Ratusz - siedziba władz miasta. Wenecja mazowsza Kliknij, aby subskrybować mój kanał ► bit.ly/2GU7q1l INSTAGRAM ► instagram.com/epic.life.flashes/ ------------------------------------ Pułtusk city in Mazowieckie Voivodeship, Pułtuskie Poviat. Located in the northern part of Mazovia, on the edge of the White Forest on the Narew River. After Warsaw and Płock, Pułtusk was the third city in Mazovia with brick fortifications. The development of Pułtusk took place in the 14th and 16th centuries, which was mainly related to grain trade, then the town collapsed as a result of fires, floods and destruction in Swedish wars. Pułtusk boasts one of the longest markets not only in Poland but also in Europe. This eye-catching cobbled square is 400 metres long and in the middle of it stands the Town Hall - the seat of the city authorities. Did you like it? Please subscribe me ► bit.ly/2GU7q1l INSTAGRAM ► instagram.com/epic.life.flashes/ DJI Mavic Air, 4K drone footage

 


Epic Life Flashes
 
Data pliku video: 2018-06-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola