Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Możliwość uzyskania dotacji z budżetu Gminy Winnica przez spółki wodne

Data publikacji: 2017-09-07, Data modyfikacji: 2017-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Możliwość uzyskania dotacji z budżetu Gminy Winnica przez spółki wodne

Zgodnie z art. 164 ust. 5 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tj. Dz. U. 2017, poz. 1121) Referat Budżetu i Finansów Urzędu Gminy Winnica zawiadamia, iż w dniu 25 maja 2011 roku Rada Gminy Winnica Uchwałą Nr VIII/39/11 w sprawie zasad i trybu udzielania spółkom wodnym dotacji celowej oraz sposobu jej rozliczenia (Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego z dnia 10 czerwca 2011 roku Nr 99 poz. 3152) podjęła decyzję o możliwości uzyskania przez spółki wodne działające na terenie gminy Winnica pomocy finansowej z budżetu Gminy w postaci dotacji na dofinansowanie działań związanych z bieżącym utrzymaniem urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji, z wyjątkiem tych, które są związane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych.

W związku z powyższym na podstawie § 3 ww. uchwały Referat Budżetu i Finansów informuje o możliwości składania przez spółki wodne prowadzące działalność na terenie Gminy Winnica wniosków o dofinansowanie.

Wysokość środków budżetowych przeznaczonych na pomoc dla spółek wodnych w 2017 r. wynosi 5.000,00 zł (pięć tysięcy złotych).

 

Więcej szczegółowych infomacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.gminawinnica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1601:dotacje-spolki-wodne&catid=47&Itemid=82

Urząd Gminy Winnica, Źródło artykułu: http://www.gminawinnica.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola