Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V EDYCJA LETNIEJ SZKOŁY JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ DLA CUDZOZIEMCÓW

Data publikacji: 2017-09-08, Data modyfikacji: 2017-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
V EDYCJA LETNIEJ SZKOŁY JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ DLA CUDZOZIEMCÓW

Podczas trzytygodniowego kursu grupa 45 studentów, wyróżniających się w lektoratach języka polskiego zagranicznych ośrodków akademickich, stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, uczyła się języka polskiego, poznawała współczesne oblicze oraz dziedzictwo kulturowe Mazowsza.

W tym roku gościliśmy studentów z 11 krajów: Armenii, Białorusi, Bułgarii, Chin, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy.

Program Letniej Szkoły obejmuje lektorat języka polskiego, zajęcia językoznawcze, literaturoznawcze oraz kulturoznawcze, wycieczki, warsztaty i projekty edukacyjne starannie zaplanowane w sposób, który pozwoli na kreatywne działania uczestników, aktywne zdobywanie wiedzy, rozwijanie kompetencji językowych i realioznawczych humanistów.

 

Więcej szczegółowych infomacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.wsh.edu.pl/palio/html.run?_Instance=wsh-postgres&_PageID=1&_CatID=468&_LangID=1&_ContentID=5063&_CheckSum=-275062620

Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora, Źródło artykułu: http://www.wsh.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola