Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pułtusk / Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji: 2017-10-17, Data modyfikacji: 2017-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Pułtusk / Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek, 12 października, o godzinie 13.00, w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku, odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, w tym m.in. p. Henryk Kowalczyk - Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, p. Jan Zalewski - Starosta Pułtuski, p. Krzysztof Nuszkiewicz - Burmistrz Miasta Pułtusk, dziekan dekanatu pułtuskiego ks. kan. Wiesław Kosek, nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu pułtuskiego, oraz wielu innych.

Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces dydaktyczny i wychowawczy, podziękować za wskazywanie młodzieży nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.

 

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

http://www.loskarga.edu.pl/index.php/332-powiatowy-dzien-edukacji-narodowej

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku, Źródło artykułu: http://www.loskarga.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pułtuski

  Powiat pułtuski - siedzibą jest Pułtusk. Znajduje się w części północnej województwa mazowieckiego. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Pułtusk, Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

  Sięgnijmy nieco do historii, bo ta jest ciekawa. W latach 1946-51 na terenie powiatu działał odział Jana Kmiołka pseudonim „Wir”. Był to oddział utworzony w ramach podziemia niepodległościowego. Ze znacznie nowszej historii wypada wspomnieć, że wieloletnim starostą pułtuskim był Tadeusz Nalewajk, późniejszy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

  Siedziba powiatu, jako jedne z najstarszych miast na Mazowszu oferuje dużą liczbą zabytków i bogatą historie za nimi stojącą. Brukowany rynek miasta jest najdłuższym tego typu w całej Europie. Po wyjściu z miasta czeka na nas malownicza Puszcza Biała. Tam zaznamy spokoju i wyciszenia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola